Výsadba stromů v parku Františka Šťastného

Výsadba stromů v parku Františka Šťastného

V sobotu 11.4. 2015 se v Kochánkách konala akce, která navazovala na loňské otevření parku rodáka z Kochánek, pana Františka Šťastného, které proběhlo 11.10.2014. Organizátoři akce, Miloslav Verner a Tomáš Lasák, se již při této akci dohodli, že budou pokračovat v podobném duchu i v budoucnu. Proto zorganizovali setkání, při kterém byly vysazovány stromy významnými osobnostmi motoristického sportu. Osloveni byli: pan Bohumil Staša, Václav Parus, Květoslav Mašita, Jaroslav Falta, Václav Bobek ml., Saša Klimt, Míla Souček a za automobilový sport Karel Loprais....

Zasazeny byly také dva stromy významných osobností, které již nejsou mezi námi , a to Gustav Havel a Vlastimil Válek. Mimo těchto osobností přijela spousta jejich přátel, kteří taky zavzpomínali a podělili se o své úspěchy.

Celou akci, stejně jako otevírání parku, moderoval náš slavný sportovní komentátor Karel Březina. Na akci dorazili také veteránisté ze Mšena a motocykloví nadšenci z Benátek nad Jizerou a širokého okolí, kteří otevírali novou motosezónu a přispěli přítomností svých strojů k vytvoření atmosféry, která všechny návštěvníky vtáhla do příjemného odpoledního vzpomínání na doby kdy český motocyklový, ale i automobilový sport měl světový zvuk a formát.

Organizátoři věří, že i v budoucnu proběhnou podobné akce, které uctí i další naše významné závodníky.


Tomáš Lasák
dscf8948.jpg